fbpx
Connect with us

חדשות

ערבובים, ערבובים: המפה הפוליטית בדימונה מתערבבת מחדש בהרכבת הרשימות

ראש העיר בני ביטון מיישם את התכנית הפוליטית שלו לקדנציה שלישית אם ייבחר. שתי המטרות המרכזיות הושגו – ביטול רשימות קיימות וצירופן לרשימה שלו, להסיר מועמדים פוטנציאליים. ביטון מציג זאת כהישג אבל האם דימונה תרוויח? הניתוח הפוליטי המאתי כבר בפנים

נגב ניוז

Published

on

ראש עיריית דימונה, בני ביטון, עמל בחודש האחרון לצרף עוד ועוד חברי מועצה מכהנים לרשימה שלו והוא הגיע למספרים יפים. ביום שלישי בערב תתקיים ישיבת הזדהות בה כל סיעה תכריז על שמה ועל המשך קיומה אם בכלל. לבני ביטון יש 3 מנדטים כהתחלה אבל שימו לב למצטרפים הבאים. יהודה בצלאל מוקם במקום השני והיוקרתי במקומו של לנקרי שהודיע על פסק זמן.

המטרה הברורה היא לתת "קונטרה" למועמד הצעיר לראשות העיר אבי בן זיקרי. צעד זה מוסיף לבני בישיבת ההזדהות שני מנדטים והוא על חמישה. מרינט וקנין לוקחת שלא לומר גונבת את המנדט שלה ממפלגת העבודה (נזכיר שהיא נכנסה למועצה רק בגלל פרישתו של ברונשטיין) ותזדהה גם היא כמחל. אסי איפרגן מפלגת הספורט, עוזב את הספורט ואת קהילת העבריים שהיו שותפיו ויזדהה גם הוא כמחל תמורת המקום החמישי. ההפתעה הלא נעימה היא מיכל אבו שדיברו עליה כמועמדת פוטנציאלית לראשות העיר, היא נציגת כולנו למי ששכח, גם היא תיקח את המנדט שלה ותעביר אותו למחל תמורת המקום השישי!! מה עומד מאחורי הצעדים האלה? שמונה מנדטים שיזדהו עם בני, ייקנו לו כוח גדול מאוד בקלפיות. בני עבד קשה בשביל לקנות ולהוריד מועמדים פוטנציאליים ברשימות ולראשות העיר, האם הציבור יילך עם רשימה שמורכבת מאנשים שהפוליטיקה הם משאת נפשם, שכן עשייה רבה אין תחת ידם בקדנציות החולפות. אבל מי שמכיר את בני יודע שמה שהוא רוצה באמת זה יס מנים, כאלה שלא יפריעו לו לנהל באמת את העניינים שלו יחד עם שותפיו שמעון שיטרית ורפי בר חמא. למי שתוהה, בני לא ייתן לאף אחד מהחמישה לעבוד באמת, כמו שהוא יודע לעשות, תשאלו את אריאל ללוש. יהודה בצלאל לא הוביל שינויים משמעותיים עבור הצעירים בעשור האחרון, מצד שני הוא התפתחת עסקית וכלכלית, שיהיה לו לבריאות. בני ביטון לא באמת ספר אותו בעשור האחרון ולא נתן לו במה ודרך לעבוד, היו רגעים שרשימת הצעירים שקלה לפרוש מהקואליציה אבל זה לא קרה. אריאל ללוש מוקם שוב במקום השלישי, למרות שאהבה רבה אין בין השניים.

עד לפני חודש, הסתובב אריאל תחת כל עץ רענן ותקף את ביטון, יש אומרים שהאשים אותו בעבירות פליליות. כנראה ששמעון שיטרית הבין את הרמז והביא לאיחוד מחודש, אינטרסנטי לחלוטין, אריאל רצה משכורת ומעמד. בני לא ייתן לו לעבוד גם בקדנציה השלישית אם ייבחר, או שאפילו לא ימנה אותו לסגן. נזכיר יש לו שני סגנים בשכר, עד עכשיו לנקרי פינה לו משרה אחת כי הוא כיהן כממלא מקום ללא שכר. לבני יש בעיה חדשה, יהודה בצלאל חייב תפקיד בשכר כמקום שני ויחיאל צרויה משס ירצה להמשיך גם הוא. אריאל? תלוי כולו בגחמות של ביטון. מרינט וקנין מוקמה במקום הרביעי. נזכיר שבבחירות הקודמות הייתה מספר 3 של ניסים פרץ בכלל ונכנסה למועצה רק בגלל שברונשטיין שהיה במקום השני פרש. לא נזכיר מה היא חשבה אז על בני ביטון שאותו היא מהללת כיום ללא הרף. מרינט מתגלגלת בכל בחירות ממועמד למועמד שהמטרה שלה היא אחת, להמשיך להיות חברת מועצה. היא בת 68, עד 120.

אסי איפרגן מוקם במקום החמישי והלא מבטיח, הוא נבחר מטעם סיעת ספורט יחד עם קהילת העבריים. מיותר לציין שבמהלך חמש השנים החולפות גם לו היו תקלים קשים עם ראש העיר אבל בסוף יישר קו וזרם עם ביטון בכל מה שרצה. לשותפיו שהכניסו אותו למועצה מקהילת העבריים, הוא לא דאג כלל, הוא גם לא עדכן אותם במהלך. במקום השישי זו ההפתעה הגדולה ביותר, מיכל אבו שבימים טובים עוד דיברו עליה כמועמדת פוטנציאלית לראשות העיר. מה שנשאר מזה זה מקום שישי בלבד, מקום בלתי ראוי לאישה במעמדה אבל גורמים המעורים בפרטים, יודעים לספר על עסקה שנרקמה מאחורי הקלעים בין בני ביטון ליו"ר ההסתדרות בנושא קידומה של מיכל.

האם זה נכון?

בינתיים לא נדע בוודאות אבל מה שבטוח מיכל לא הייתה מגיעה למקום כל כך נמוך ברשימה של אדם שהיא לא כל כך מאמינה בו, סתם כך. תתארו לכם שאכן יגרוף שישה מנדטים (הוא כמובן ביטל שלוש מפלגות בדרך) והרב חמד יביא שני מנדטים נוספים? קיבלתם קואליציה "מהחלומות", בני והרב חמד בשליטה מלאה, לטוב ולרע.

פרסומת

קטגוריות

תגיות

תפריט נגישות