fbpx
Connect with us

חדשות

תחקיר מיוחד: עובדי עירייה בשירות עמוק של קמפיין ראש העיר, מ-2017 ועד היום

נגב ניוז

Published

on

בתחקיר משנת 2017 שערך העיתונאי מתן חודרוב פינת בתוכנית ״אנליסט״ על ניסיון ההשתקה והריסת חופש העיתונות בדימונה בעקבות התנכלות העירייה לעיתון מקומי בעיר, ציין חודרוב כי במהלך התחקיר נתקל בתופעה מכוערת, שלא לומר לא חוקית, של עובדי עירייה מין המניין שמגיבים ברשתות החברתיות באופן פוליטי מובהק בעד ראש העיר המכהן בני ביטון. יש לנו חדשות למתן חודורוב, בימים אלה של בחירות בדימונה, עלתה התופעה מדרגה ועובדי עירייה מנהלים למעשה את מטה הבחירות של ראש העיר באופן גלוי ופומבי. בעלי עסקים מדווחים על איומים, אנשים פרטיים על טלפונים שבמסווה של שירות עירוני הופכים לקמפיין גיוס ועל מערך השילוט שמתנהל בחלקו בפייסבוק על ידי עובדי עירייה בשעות העבודה!
במהלך התחקיר אמר חודרוב " זו כבר תופעה בדימונה שנקראת "משטרת המחשבות", שגולש מעלה פוסט ביקורתי כלפי ראש העיר בפייסבוק, ראש לשכתו מיד יורה אל הכותב, "שנאת חינם מבעבעת מתוכו". עובדת אחרת ספק מאיימת "תסתכל בסביבתך הקרובה, תראה מי ירד לקרקעית". ראש מחלקה בעירייה מסכמת "האלטרנטיבה לבני ביטון היא בני ביטון". "

ובחזרה להיום, בחירות שנת 2023, 6 שנים לאחר אותה הכתבה והינה נראה שלא השתנה דבר ואף חמור מכך. אחת מראשי המחלקות המדוברות על ידי חודרוב בכתבה, מפעילה ברוחב לב חשבון פייסבוק פרטי שתומך בפנים גלויות בקמפיין הפוליטי של בני ביטון, המתמודד לקנדציה שלישית, הפעם נגד המועמד אבי בן זיקרי שסופג אש בימים האחרונים מאיך לא, עובדי עירייה ברשתות החברתיות. התופעה המכוערת עוד יותר, כוללת ניהול הקמפיין עצמו.

על פי מקורות שבידינו, אחת ממזכירות המטה הממוקם בסניף הליכוד, הינה עובדת עירייה, לפחות בחלק מהזמן. עובדות עירייה, ניתבו לפחות פעם אחת ברשתות החברתיות שילוט לבתים פרטיים תוך שהן מציינות באופן גלוי ברשת את כתובות הבתים. תושב אחת מהשכונות שפנה אלינו העיד: "הייתי בשוק לראות עובדות עירייה בשעות הבוקר מטיילות ברחוב ומבררות בנוגע לתליית שלטים. לא נראה טוב בכלל ויתרה מכך, התחושה לא נעימה בכלל".

הפעילות בפיסבוק אינה כוללת רק האדרה מוגזמת של ראש העיר, זה מילא. אלא שהקמפיין שמנהלים אותם עובדי עירייה, כולל בעיקר מסע הכפשות כנגד מי שמעז לשיטתם להתמודד מול הבוס שלהם, הפעם זה אבי בן זיקרי. בן זיקרי שעד לא מכבר היה בקשרים טובים עם אותם עובדי עירייה, הפך בין לילה לשנוא נפשם וסופג גידופים על בסיס שעתי.

כל ההתנהלות ברשתות של אותם עובדי עירייה, מתחילה לכאורה, בדפי פייסבוק אנונימים וחשבונות מזויפים שמחזיק/ה כל עובד/ת עירייה שפעילים במנגנון המדובר, מיד לאחר פתיחת כל דף כזה עוד מימים ימימה, הרבה לפני הבחירות, היו מתחילות השמועות והרחשים בעיר הקטנה מי הדמות מאחורי החשבון, מהדרג הבכיר ביותר בעירייה עד הזוטר ביותר, כולם עלו בבורסת השמות במהלך השנים.
זה ממשיך בקו תקיף בפנים גלויות ללא בושה וללא מורה מנציבות שירות המדינה, מהעלבות ושמות גנאי למתמודד שהעז לקרוא תיגר על הבוס הגדול מהקומה השלישית ועד קריאות גלויות ומתריסות על כך שאין מחליף לראש העיר או שכפי שצוטטה בהרבה מהפוסטים עובדת עירייה מוכרת "התחליף לבני ביטון, הוא בני ביטון." והתגובה הזו מסכמת ללא ספק את רוח הדברים.

איש עסקים מקומי שסירב להיחשף טען: "אחרי שבירכתי את בן זיקרי להצלחה בפייסבוק ואגב אני מברך את שני הצדדים, קיבלתי טלפון מעובד עירייה שאמר לי שזה חבל כי העירייה עובדת איתי בלא מעט כסף. האמת שזה מבהיל ולא נעים".

הורה תמים העובד באחד ממפעלי התעשייה באזור, קיבל לפני שבוע טלפון מעובדת עירייה. הסיבה הרשמית היא שבנו בקייטנה של העירייה שאגב לאותה ראש מחלקה בעירייה אין שום קשר אליה: "שלום אבא של ינון (שם בדוי), הבן שלך מאוד ניהנה מהקייטנה. אני רוצה לשאול אותך אם אתה תומך בבני ביטון"? חשוב להדגיש כי תופעת מעורבותם של עובדי עירייה במערכות בחירות הינה דבר שכיח, אלא שבמקרה של דימונה המינון הוא לא פרופורציונאלי לחלוטין ולעתים נדמה שמדובר בארגון דורסני.

רק לפני חודש, הוצא לעובדי העירייה חוזר מנכ"ל שמדגיש כי אסור להם בשום אופן לעסוק בתעמולת בחירות. רוב כמעט מוחלט של עובדי העירייה, מקפיד על התנהלות תקינה, קומץ זה של מקורביו של ראש העיר לא רק שמתעלמים מהוראות החוק, אלא הרחיקו לכת ופשוט מהווים חלק בלתי נפרד וחשוב מקמפיין הבחירות של ראש העיר.

פרסומת

קטגוריות

תגיות

תפריט נגישות