fbpx
Connect with us

חדשות

בניגוד לסטטוס קוו בעיר: עיריית דימונה פותחת עסקים בשבת, עסקים בבעלותה בלבד

נגב ניוז

Published

on

בעלי עסקים ותושבים רבים טוענים לאפלייה בעניין פתיחת עסקים בשבת, מצד עיריית דימונה שהמוטו הוא מה שמותר לעירייה, אסור לבעלי העסקים. נזכיר כי מזה שנים, נהנית דימונה מאווירה של סטטוס קוו עדין השומר על אופייה המסורתי של העיר.

הנושא כמובן מעוגן בחקיקה בת עשרות שנים תחת חוק עזר עירוני שאוסר פתיחת עסקים בשבת עם קנס של לא פחות מ84 אלף שקלים, כל העסקים מחויבים לחוק זה למעט עסקים של העירייה, כגון הקאנטרי קלאב העירוני, מגרשי הטניס שגובים כסף בשבת ומגרשי הכדורגל הסינטטיים שמושכרים בעיקר לתושבי הפזורה. נכון, הבריכה העירונית פעלה מאז ומעולם בשבת, אולם מסתבר שבקיוסק הפועל במקום נמכרים מוצרים שאינם מוצרי בריכה שיגרתיים. חשוב להדגיש כי בעבר היו מגרשי הספורט באשר הם פתוחים בשבת אך לא כעסקים, כלומר פתוחים לכלל האוכלוסייה ולא גבו עבור השימוש בהם תשלום בשבת.

הדבר מעורר תמיהה, בעיקר לאור העובדה שמגרשי כדורגל מושכרים דווקא לתושבי הפזורה שאינם תושבי דימונה. מנגד, יש בקרב תושבי דימונה בפרט של צעירים וצעירות שמאוד רוצים לבלות בסופי שבוע, ואין להם היכן כי כפי שאמרנו, בדימונה אסור להפעיל עסקים בשבת. חיילים וחיילות רבים נאלצים לנסוע מחוץ לעיר ולשלם גם עבור הבילוי וגם הוצאה גדולה של דלק. כל זאת מבלי לקחת בחשבון את הסכנות שבנסיעה בכלל ובנסיעה בכביש 25 בלילות בפרט.

אחד מאנשי העסקים שהסכים להתראיין למרות חששו מהתנכרות מצד הנהגת העיר, אמר : "או שפותחים לכולם או שסוגרים לכולם, כולל את מכבסת הכספים של העירייה בשבתות וגם כל הקשור למגרשים שמופעלים על ידי המתנ"ס. אנחנו כאנשי עסקים מכבדים את אופייה של העיר למרות שיכולנו להיות אלטרנטיבה ראויה לצעירות ולצעירים בני המקום, מי שלא מכבד את חוק העזר בעצמו זו העירייה. מילא בריכה, אבל מגרשי ספורט"
א', תושב דתי המתגורר נאות הללי: "הקאנטרי פתוח כל שבת וחג, בקיץ מוסיקה בקולי קולות כל השבת, אני לא רוצה שיסגרו אותו אבל מעט התחשבות לא תזיק"


ד' חייל המשרת כלוחם: "אני מגיע לבית פעם בשבועיים ואין אף מקום בילוי פתוח, זה מקומם מאוד וחבל שלא מאפשרים להפעיל מקומות בילוי באזור התעשייה שהוא מרוחק מהעיר, זאת לעומת העירייה שמחללת שבת בלב ליבה של העיר".

ניכר שחוסר ההחלטיות של מקבלי ההחלטות מבלבלת את תושבי דימונה שלא מצליחים לפענח את הסטטוס קוו החדש, אם ישנו אחד כזה בכלל. תושבים דתיים בעיר מביעים תמיהה על הפרת הסטטוס קוו ברגל גסה על ידי העירייה כמו כן גם את שתיקתם הרועמת של מנהיגי הציבור הצבי חרדי והדתי לאומי היושבים בקואליציה. מנגד, צעירים רבים שרוצים לבלות בסופי השבוע יחד עם בעלי עסקים מקומיים שרוצים לפתוח בשבת. שניהם אומרים בפה אחד, "עיריית דימונה צריכה להחיל חוק לכולם כולל לעצמה".

את תגובת חבר המועצה מטעם מפלגת ש"ס מר יחיאל צרויה וחבר המועצה מטעם הציונות הדתית מר אלברט לוי לא היה ניתן להשיג עד למועד פרסום הכתבה.
עיריית דימונה באמצעות מחלקת הדוברות ורועי אמנו מנכ"ל רשות הספורט האחראי על הקנאטרי קלאב דימונה סירבו להגיב לדברים. כך גם מר נועם כהן, מנהל המתנ"ס בדימונה האחראי על מגרשי הספורט הציבוריים בעיר.

בתמונות: קאנטרי קלאב דימונה, מגרש הכדורגל שנטען כי מושכר בערבי שבתות סמוך לבית חב"ד באזור שכונה לדוגמא. קרדיט בלעדי לחדשות הנגב – Negev News

פרסומת

קטגוריות

תגיות

תפריט נגישות