fbpx
Connect with us

חדשות

הניצחון שלהם: "תמונת הניצחון שלי" תערוכת צילומים של הצלמת תמר קרוון בשיתוף סורוקה מרכז רפואי אוניברסיטאי

Negev

Published

on

10 מטופלות של המרכז לבריאות השד ומרכז לגסי הריטג' לאונקולוגיה בסורוקה, נשים חזקות שחלו בסרטן השד, טופלו ונמצאות בשלבי החלמה, התמסרו למצלמה, ספרו את סיפוריהן והציגו את ההתמודדות המורכבת בדרך לניצחון האישי אירוע השקה של התערוכה התקיים במלון הנגב בבאר שבע

ד"ר רוית אגסי, מנהלת מרכז לבריאות השד בסורוקה: "לכל הנשים שהשתתפו בתערוכה מסר אחד – אבחון מוקדם מציל חיים והגילוי המוקדם הוא האמצעי היעיל ביותר במאבק בסרטן השד. התערוכה מציגה את ההתמודדות חסרת הפשרות ואת הניצחון של המטופלות שלנו שנתמכו במהלך המאבק שלהן בצוותים רבים בבית החולים. אני מודה לכל מי שהשתתפה והעבירה את המסר החשוב ומלא התקווה".

תערוכת הצילומים "תמונת הניצחון שלי" שהושקה באירוע חגיגי במלון הנגב בבאר שבע, מביאה את סיפוריהן של יערית קצב, דליה כהן, מזלה חדד, חגית מאיר, הדר שניצר ברון, תמי נגב, ז'אנה פניסיאן, צחית חמו, ליאת ביטבול ולבנה כהן – נשים שחלו בסרטן השד, ביניהן מתנדבות 'יד להחלמה' של האגודה למלחמה בסרטן, טופלו בסורוקה ונמצאות בשלבי החלמה שונים. הנשים הסכימו להיחשף, להתמסר למצלמה של הצלמת תמר קרוון ולספר על הניצחון  בהתמודדות המורכבת עם המחלה. 

המרכז לבריאות השד ומרכז לגסי הריטג' לאונקולוגיה בסורוקה הם מרכזים כוללניים לטיפול ולחקר מחלת הסרטן, בסטנדרטים בין-לאומיים ובאמצעות מכשור חדיש וטכנולוגיה מתקדמת.

הצוות במרכז לבריאות השד בסורוקה פועל בשיתוף פעולה עם מומחים במגוון תחומים ומעניק שירותים רבים,  בהם: בדיקות ממוגרפיה ואולטרה סאונד שד, ביופסיה מונחת באמצעי דימות, בדיקה ויעוץ רפואי של כירורגים, אונקולוגים ופלסטיקאים בכירים ומרפאת טרום ניתוח שד.

ביום צילום מרגש שנערך בסורוקה,  נהנו הנשים מאיפור מקצועי , מסטיילינג אישי ומצילום פורטרט שמעביר דרך עדשת המצלמה הרגישה של תמר קרוון את הפנים העוצמתיות, המוארות, החזקות ומלאות התקווה של כל אחת מהן.

צחית חמו, מטופלת בסורוקה שהצטלמה לתערוכה ונשאה דברים באירוע: "בחרתי לוותר על הפרטיות שלי, לפעול ולעודד נשים ללכת להיבדק. נתבקשתי להשתתף במיזם שנקרא "תמונת הניצחון שלי" ובחרתי להצטלם עם משקולת ובקבוק שמפניה שמציינים את המהפך הגדול שהתרחש בחיי לאחר שאובחנתי – הצלקות שלי מזכירות לי שהחיים יקרים וקצרים מדי. הספורט הפך להיות חלק יום-יומי בחיי מתוך ההבנה שיש לי תרופת פלאים ללא מרשם שתלויה רק בי. אני "עפה על החיים", למדתי לזהות הזדמנויות ולחבק אותן בשתי ידיים, ממש כמו ערב זה. אני גאה בצוותים הרפואיים והסיעודיים במרכז לבריאות השד ובמרכז האונקולוגי בסורוקה, שחוברים יחד עם צוותים מתחומים אחרים, ומעבר לטיפול המקצועי והמסור, הם מייצרים חממה ומעניקים תמיכה נפשית למטופלות, למטופלים ולבני משפחותיהם המשמעותיים  כל כך בהתמודדות".

רוביק דנילוביץ', ראש עיריית באר שבע על תערוכת הצילומים :"תערוכה זו היא מסר לחיים – איך מתמודדים עם משבר ככה באמצע החיים. התערוכה מציגה נשים שהן המתמודדות האולטימטיביות, גיבורות אמיתיות שמסמלות את ניצחון הרוח. מרגע שקיבלו את ההודעה הן לא וויתרו לרגע ונצחו – יחד עם המדע, הצוותים הרפואיים בסורוקה שתמכו ועודדו, ויחד עם כלל המערכות הקהילתיות, הרפואיות והמשפחתיות".

משה בר חיים, מנכ"ל האגדה למלחמה בסרטן: "האגודה למלחמה בסרטן מובילה את המאבק בסרטן השד בכל החזיתות, החל ממחקר, קידום דרכי המניעה, הגילוי המוקדם, ועד שיפור דרכי הטיפול והשיקום של החולות והמחלימות. אני מבקש להודות למתנדבות שירות "יד להחלמה" של האגודה למלחמה בסרטן, על פעילותן כל השנה בליווי ותמיכה בנשים חולות ומחלימות מסרטן השד, ועל נכונותן לקחת חלק בתערוכת הצילומים ולשתף את הציבור בסיפורן הפרטי, באמצעותו הן מעניקות כח ותקווה למתמודדות עם סרטן השד."

ד"ר שלומי קודש, מנהל סורוקה מרכז רפואי אוניברסיטאי: "המרכז לבריאות השד ומרכז לגסי הריטג' לאונקולוגיה בסורוקה מייצרים תשתית לטיפול ולחקר מחלת הסרטן בסטנדרטים בין-לאומיים ובאמצעות מכשור חדיש וטכנולוגיה מתקדמת הנמצאים בבניין חדיש ומודרני, ובעיקר בזכות הצוות המצוין שלנו. הפעילות של הצוותים בסורוקה ביחד עם המטופלות, לציון חודש המודעות לסרטן השד מחממת את הלב ומרגשת. הסכמתן של הנשים המטופלות להשתתף בתערוכה היפיפייה והעוצמתית, היא עדות לשותפות האמיצה של הצוותים המטפלים ושל המטופלות בקידום המודעות לסרטן השד ולקידום הבריאות של כל תושבות האזור. אני מאחל לכולכן שתמשיכו להוביל בתקווה את המסר החשוב שאפשר לנצח ושתמשיכו להיות מודל לתקווה בעבור נשים רבות המתמודדות עם המחלה".

בימים הקרובים תוצב התערוכה בסורוקה, וממנה יוכלו ליהנות העובדים, המאושפזים והמבקרים. לבקשתו של ראש העיר, היא תוצב בהמשך בעיריית באר שבע.

פרסומת

קטגוריות

תגיות

תפריט נגישות