fbpx
Connect with us

חדשות

תחקיר מיוחד: האם רשויות מקומיות הפכו לארגוני פשיעה ? חלק א'

בזמן שמערכת המשפט סוגרת על ראשי ארגוני הפשיעה ומכניסה אותם לכלא, קמים ארגוני הפשיעה החדשים והחזקים ברשויות מקומיות.

נגב ניוז

Published

on

"ארגוני הפשיעה החדשים והחזקים" כך מכנה עיתונאי וותיק, את התופעה ההולכת ומתרחבת של רשויות מקומיות שהופכות בחסות המדינה לארגוני פשיעה עם ראש ארגון (ראש העיר) היררכיה ובסיסים, מעוזים ותשתיות שארגוני הפשיעה רק יכולים לקנא.

כבר במספר רשויות מקומיות בארץ נחקרים חשדות כבדים על ראשי ערים המנהלים את הרשות כארגון פשיעה לכל דבר, רק ששם שם המשחק הוא כסף , ג'ובים והלבנת הון ולא סחר בסמים נשק או אלימות.

וכך עובדים "ארגוני הפשיעה החדשים והחזקים" ברשויות המקומיות.

ראש העיר הנבחר, מתחיל במינוי מקורבים ומשרות אמון ובעיקר בוחר באנשים בם הוא שם את מבטחו שלא יבלמו בו וגם יכסו עליו בכל מעשה פשיעה פלילי.

סדרת המינויים מתחילה בגזבר (איש הכספים) אחר ביועצים משפטיים ( שיכסו עליו וימצאו עבורו פתרון עוקף חוק) וישנו מבקר העיר ( שלעולם לא יעז לבקר את ראש העיר, אחרת יוטס ממשרתו) ואז מתחיל מינוי מקורבים בעלי כוח השפעה, יעילים וגם מאיימים כשצריך.

ראש העיר מתחיל להנחית בכל אגף מקורבים שיעשו עבורו את העבודות השחורות לדוגמא : אגף הגביה מחיקת חובות מיסים בדרך עוקפת חוק לטובת חברים ומקורבים., הנדסה אישורי בניה וחריגות וקידום  ענייני בנייה (ואוי למהנדס שיפר את בקשותיו של ראש העיר).

בוועדת המכרזים תמיד ישבו נציגים מקורבים לראש העיר שיקבלו רמיזות, פניות ומסרים במי לבחור, ואיזה חבר וועדה באמת יעז להפר את בקשתו של ראש העיר ועוד ועוד דוגמאות.

ואז עושים במשימה החשובה מכל מינוי מקורבים שישמשו שומרי החומות וסגירה של אנשי קש מבחוץ שיהיו שותפים למכרזים והמדובר במאות מיליוני שקלים במהלך קדנציה.

ראש העיר שמזהה מכרז שיש בו בשר, מיד ידאג למקורבים ואנשי קש ואז ימליץ ויעביר מסר וידאג שיתפרו את המכרז לפי המידות המדויקות של מי שנשלחו על ידי ראש העיר עצמו לגשת למכרז.

על כל מכרז כזה, אנשי הקש והמקורבים יפיקו רווחים עצומים וגם ראש העיר עצמו יגזור קופון שמן שיעבור אליו דרך יד חמישית.

ראש עיר ברשות מקומית כזו… יחבור גם למשטרה המקומית ויחבר אליו כמה שוטרים ביניהם בכירים ואף ימנה אנשי משטרה לשעבר שישמרו לו על התחת, וברשויות מקומיות רבות התופעה מוכרת.

באירועים ענק שבם הרשות נדרשת לשלם סכומי עתק, ראש הרשות ומקורביו יפעלו בחכמה יתרה להשיב אליהם את הכסף חזרה, הפעם לא לרשות אלא לכיס הפרטי.

לצורך כך יקימו המקורבים חברת הפקות עם אנשי קש ואנשים מהתחום וייגשו להציע הצעות וגם לזכות בם וכך שוב יעברו כספים דרך יד חמישית לראש העיר.

ראש העיר גם יפעיל שליחים, חיילים ומלשינים שיסורו למרותו וידאגו לדווח מכל מוסד סמך ומכל אגף על כל תנועה חשודה או אנשים שאינם תומכים בראש העיר.

וכך מהנדס העיר ימלא פיו מים מפחד ויאשר בדרך עוקפת חוק והרווח כולו לראש העיר, הגזבר יחתום על מאות אלפים ולפעמים מיליונים וימלא פיו מים מפחד ושוב הרווח לראש העיר ושות'

באגף הגביה ימחקו לבעל הון חוב של 2 מיליון ₪ ודרך יד שישית בלי טסט תעבור עמלה מכובדת לראש העיר, וכך יגדל ויגדל ארגון הפשע החדש והחזק  והחשבונות הסודיים של ראש העיר יתמלאו במיליוני שקלים, סליחה בעשרות מיליוני שקלים.

אפילו קדנציה אחת תספיק בכדי לראות איך בני משפחה ומקורבים הופכים לבעלי הון, לבעלי עסקים ושטחים, בדיוק כמו ראש העיר שיעשה והכל להסתיר את כספי השחיתות והשוחד בחשבונות של חיילים ואנשי קש שתמיד אבל תמיד יצוץ מקרבם המלשן שיפליל את ראש העיר.

העובדה שעד היום לא השכילו בממשלה לחוקק חוק שגזבר, מהנדס, יועץ משפטי ומבקר עיר ישבו במשרד הפנים הרחק מלשכת ראש העיר, ולא ישבו איתו לקפה של בוקר, היא אחת הסיבות העיקריות שבגללן מתחזק כוחם של ארגוני הפשיעה החדשים, הקרבה הפיזית והאישית לראש העיר יחד עם החשש לאובדן המשרות הבכירות, גורם לאותם בכירים להפוך לעושי דברו של ראש העיר, כך עם בעלי תפקידים נוספים כמו מנהלי אגפים ואפילו פקח שיטור עירוני שלא יניח דו"ח למקורבי ראש העיר, לחיילים, לאנשי הקש ובטח לא לראש העיר עצמו.

התופעה המוכרת מכל ברשויות המקומיות שיש בן מן השחיתות הזו, היא תופעת הברטר , ראש העיר שולח מקורב או בן משפחה לעבוד במשרה בכירה ובשכר גבוה בעסק מכניס או במפעל מכניס ובתמורה או יכניס מקורבים של בעל המפעל או העסק לעירייה או לחברת הבת שברוב המקרים זו החברה שמכסה על פשעיו של ראש העיר באותה רשות מקומית.

לעניין הג'ובים במכרז, שם המשימה קלה עד מאוד, תופרים מכרז בדיוק למידותיו של המקורב, אפילו לפי צבע השפם והגובה, ונראה מי יעז להתנגד! ואם במכרזים בם משרד הפנים מעורב, גם שם ימצאו פתרון הולם בדמות החלפת שם התואר להגדרת התפקיד.

ואם בפרסום ויחסי ציבור עסקינן, אז ראש העיר ידאג לחרם פרסומי על עיתון או אתר חדשותי כזה או אחר שיבקר אותו, וישמן את העיתון או האתר החדשותי שישבח אותו, לא לפני שידאג להציף את אתרי החדשות הגדולים בארץ בידיעות ממומנות מכספי ציבור ושלטי חוצות בעשרות בכל שבוע בכדי להעביר מסרים ותשבחות לעצמו ולרשות אותה הוא מנהל.

צילום: עודד קרני

פרסומת

קטגוריות

תגיות

תפריט נגישות