fbpx
Connect with us

חדשות

הניצחון של ליאור: אחרי שלוש שנים בבית, חזר לבית הספר אחרי התמודדות עם אלרגיה מסכנת חיים

ליאור פוזדייב בן ה-13 חזר ללמוד בכיתה עם חבריו אחרי שלוש שנים בהן לא הגיע לבית הספר. החזרה של ליאור לבית הספר בו הוא לומד, התאפשרה בזכות רגישות ושירותיות שגילו מנהלת מרפאת מאוחדת בנווה זאב, ניבי לוי ומנהלת הסיעוד במרפאה, סבטה מינקוב שסייעו לצוות החינוכי בבית הספר וחבריו של ליאור ללמוד מעט יותר על האלרגיות מהן הוא סובל. ילנה פוזדייב, אימו של ליאור: "אין ספק שלעבודה של הצוות במרפאת מאוחדת היה חלק מכריע בכך שליאור שב ללמוד בבית הספר".

נגב ניוז

Published

on

הראשון לספטמבר היה יום אותו ליאור פוזדייב יזכור ככל הנראה עוד הרבה שנים. הסיבה לכך פשוטה מאוד – אחרי שלוש שנים שבהן ליאור בילה בבית, היום (חמישי), הוא זכה לחזור לספסל הלימודים אחרי שלוש שנים בהן נעדר מבית הספר.

הדרך בחזרה לבית הספר היתה רצופה בחששות כבדים מצד אימו של ליאור, ילנה שעשתה כל מה שהיא יכולה על מנת להבטיח כי בנה יוכל יהיה בסביבה בטוחה. ליאור שחגג השנה בר מצווה, רגיש מאוד ללא מעט סוגי אלרגנים וחשיפה לאחד מהם כגון: מוצרי מזון מסוימים בהם חלב, ביצים, טונה או אפילו חיות מחמד, עלולים לסכן את חייו. בשפה רפואית קוראים לזה – שוק אנפילקטי. מצב בו הגוף מגיב בקיצוניות לחשיפה לאלרגן כלשהו ומסכן את חייו של בן האדם. "אפילו ריח בישול של דגים יכול לגרום לו לבעיות", אומרת אימו של ליאור. כשישה אחוזים בלבד מכלל הילדים סובלים מתופעות אלרגיות דומות בישראל.

עד שמלאו לו תשע, ליאור זכה לסיוע של מלווה שנחכה בכל שעות הלימודים והיתה צמודה לילד כשהיא דואגת לשמור עליו ולהרחיק ממנו סכנות הקשורות לתופעה הרפואית. לפני כשלוש שנים נפלה החלטה כי בשל גילו, ליאור אינו

זכאי יותר למימון סייעת מצד משרד החינוך ובלית ברירה ובעיקר בשל הסיכון הרב לבריאותו שכרוך בהגעה למסגרת החינוכית, אימו החליטה להשאיר את ליאור בבית. הקורונה שהתפרצה לחיינו לפני קצת יותר משנתיים לא ממש תרמה לאפשרות שליאור ישוב ללמוד כשבתי הספר נותרו סגורים במשך תקופות ארוכות. גם כשהשגרה שבה לעולם, ליאור נותר בביתו בשל החשש של אימו.

לפני מספר שבועות הסיפור המרגש של ליאור קיבל טוויסט בעלילה. החזרה שלו לספסל הלימודים התאפשרה בזכותן של ניבי אפרת לוי, מנהלת מרפאת מאוחדת בנווה זאב ומנהלת הסיעוד במרפאה, סבטה מינקוב שנרתמו לעזרתו. על פי בקשת בית הספר שעברה דרך אימו של ליאור, ילנה, מניקוב הגיעה לכיתתו כדי להעביר הדרכה מפורטת ומעמיקה לחבריו לספסל הלימודים ולצוות המורים. מינקוב התמקדה בנושא גורמי הסיכון השונים שעלולים להזיק לליאור ודרכי הפעולה במידת הצורך כמו תליית שילוט מיוחד, רשימת אלרגנים שהוכנה מראש, זהירות יתר לאחר ארוחות בבית הספר. כמו כן, צוות בית הספר התנסה בשימוש המזרק אפיפן והגשת עזרה ראשונה בעת הצורך.

ילנה אימו של ליאור. " ממש באותו יום ביקשתי מהם לבוא לבית הספר"

ילנה אימו של ליאור: "כל הרופאים והאחיות במרפאת מאוחדת בנווה זאב מכירים את ליאור מגיל אפס ומטפלים בו בכל מה שהוא צריך. ממש באותו יום בו ביקשתי מהם לבוא לבית הספר, סבטה הגיעה למקיף רגר להדרכה".

כאמור, במאוחדת בה מטופל ליאור מזה 15 שנים, מיד נרתמו למשימה. "ברגע ששמענו על כך שבית הספר מעוניין בעזרה שלנו, נענו לבקשה", סיפרה סבטה מינקוב,"הילדים והצוות החינוכי שמעו והבינו את המצב בו נמצא ליאור. הם הבינו את הקשיים איתם הוא מתמודד ביומיום וכולנו מקווים מעתה ליאור יוכל להמשיך ללמוד כמו כל הילדים בגילו". באופן טבעי, גם היום אימו של ליאור, ילנה חוששת בכל פעם שבנה חוצה את מפתן הדלת בדירתם בנווה זאב. "ליאור חזר מבסוט מאוד מבית הספר", אומרת אימו. "הוא מרגיש מצוין. ליאור הוא ילד שאוהב מאוד להיות ולשחק בשמש. הוא אוהב את החברים שלו והם אותו. עם זאת, אני מרגישה תמיד צורך לדאוג לו".

פרסומת

קטגוריות

תגיות

תפריט נגישות