fbpx
Connect with us

תרבות

הקצב עולה: "קולורידוס" הפרויקט המסקרן ופורץ הדרך שמנגיש את התרבות הלטינית והדרום אמריקאית לפסקול הישראלי בראיון מיוחד ומלא בקצב.

נגב ניוז

Published

on

לא בכל יום נתקלים בפרויקט מוזיקלי שרואה בעצמו שגריר מהותי בהחדרת מוזיקה בעלת אג'נדה לתרבות הישראלית תוך אמירה חברתית, מגדרית ותרבותית שמטרתה לאחד לבבות, להשפיע ולהיות מושפעת מהמוזיקה הישראלית בשילוב כוחות מסקרן שאין שני לו במפה המקומית.

"קולורידוס" ("צבעוניים" בספרדית) הוא בדיוק הפרויקט הזה שהקימו ארבעה אינדיבידואלים מרקעים שונים שאיחדו כוחות למען מטרה מקודשת זו:

 בר גרופר, אורן כץ, גדי סול ומאי אלבז ("קולומביאנית") שמו לעצמם כיעד להאדיר את התרבות הלטינית והדרום-אמריקאית ולהנגישה ביראת כבוד לתרבות הישראלית בצורה חדשנית, חלוצית, מסקרנת ואיכותית תוך שילוב וורסטילי ופורץ דרך של סגנונות הראפ, הפופ, הרוק, הסול ,הטראפ והרגאטון.

המוטו העיקרי של החבורה, מלבד שילוב הכוחות האומנותי, הוא לוותר על האגו ולהתמקד בעשייה משותפת מתוך רצון להרחיב אופקים מוזיקליים בפסקול המקומי ולייצר טביעת חותם ישראלית אותנטית.

כתבת התרבות של NegevNews הגיעה ליום הקלטות שגרתי כדי לשמוע קצת על הסיפור האישי של כל אחד ואחת מחברי הפרויקט ובעיקר להבין איך קבוצה של מוזיקאים מהנגב מחליטים לקום ולהקים פרויקט כל כך צבעוני תרתי משמע באמצע המדבר.

אורן נתחיל איתך, ספר לנו קצת על עצמך ועל הסיפור שהוביל אותך אל הפרויקט?

"אורן כץ בן 31 מוזיקאי מנגן רב כלים, זמר, ומפיק בצוות הקולורידוס מבאר שבע הסיפור האישי שלי בלהקה הוא שבר וגדי באו אליי והציעו לי ליצור ביחד בסגנון הלטיני שהתחבר בדיוק למוזיקה שעבדתי עליה בעצמי באותו שלב והתאהבתי במקצבי הרגאטון – ככה העבודה בינינו הייתה טבעית. ראינו שאנחנו עם חלומות משותפים אז מתוך כך בר יזם את רעיון הלייבל כדי לקדם את כל התהליך לשלב המקצועי

הקשיים באמת שגם לא רואים את הבאר שבעיים כשווי ערך במרכז ואנחנו צריכים להילחם יותר חזק ורעבים יותר להצלחה. וגם לכולם קשה להתאסף להגיע עד לפה אבל אני לא רוצה לשנות מיקום אני אוהב את הדרום ואת באר שבע יותר מכל מקום"

גדי שעליו מדבר אורן הוא כמובן גדי סול יליד באר שבע בן 36 וממקימי פרויקט "קולורידוס" שעבר דרך לא פשוטה מהילדות באוזבקיסטן קשיי הקליטה בישראל וחבר אחד מבאר שבע שיחד הגשים איתו חלום.

גדי, ספר לנו קצת עליך ועל פרויקט "קולורידוס" איך הכל התחיל?

"אני ואורן כץ התחברנו מאז הילדות היינו שכנים דלת מול דלת , משחקים בלגו ומשחקי מחשב שצריך להפעיל את המוח. בשנת 1997 אורן החליט לללמוד להפיק ואני ? כבר התחלתי לחשוב על שם במה הראשון שלי "g2" יצרנו הרכב משותף של היפ הופ ושם התחילה דרכי המוזיקלית . לא עברה שנה וכבר התחלתי להכיר דמויות מעולם המוזיקה. ואחד מהם "עידן מירו"  הפגישה הזאת הפכה אותנו לחבריםוהחלטנו לחבר כוחות ולקרוא לכח הזה  'הפיוז' .ההרכב שהופיע כמה שנים טובות ומשגשגות, הביא אותנו לשיא .

 בדרך מגיעים קשיים איפה אתה חווית את הקושי בדרך?

 בדרך לשיא של הקריירה אבא שלי נפטר וזה מה שפירק את ההרכב וחזרתי בתשובה באופן קיצוני כדי להחזיק מעמד נפשית וכך התרחקתי מהמוזיקה לכמה שנים,חייתי במצב כלכלי קשה ועל ביטוח לאומי כי לא יכולתי לעבוד.

אחרי התאוששות של כמה שנים ,חזרתי לדופק הרגיל עבדתי על חומרי סולו חזרתי להפיק אצל אורן כץ. ועם זה נולדתי מחדש יחד אם זה נולד השם "גדי סול" ב 2019 החלטתי שאני הולך לתוכנית "הכוכב הבא לאירוויזיון" ולא כדי לנצח , אלה כדי לשבור את השיא ההבא שלי .

את בר גרופר בארגו הכרתי בהופעה שלו כשהייתי יחצ"ן במועדון הבראקה והחיבור נוצר מיד לאחר מכן התחלנו לעבוד על שירים משותפים ומשם החלטתי להוסיף למשוואה את אורן כץ ."

בר גרופר או בשם הבמה "בראגו" הוא דווקא סיפור מסוג אחר, כמוזיקאי שגדל בבת ים שבמרכז הארץ שם הסביבה החברתית יותר מחבקת והאפשרויות למוזיקאי צעיר הם גדולות בכל זאת הוא מוצא את עצמו מפלס יחד עם חברי הפרויקט את הדרך מבאר שבע הרחוקה.

בר קודם כל ספר לנו קצת על עצמך.

" קוראים לי בר "בארגו" גרופר בן 33 מהישוב אזור  נולדתי וגדלתי באזור ובבת-ים אני עושה מוזיקה מגיל 14 ב18 הייתה לי פריצה עם השיר זורמת על הלייבל משם הופעתי עם כמה אמנים חזקים מספר שנים כדי ללמוד את כל העבודה מאחורי הקלעים להבין מי נגד מי ומה העבודה האמיתית מעבר לכל עשיית המוזיקה

הבנתי במהלך הזמן שהכי כייף והכי עדיף לעבוד עם עוד אנשים ליצור כוח גדול כדי לשבור את תקרת הזכוכית את העבודה האמיתית הזאת למדתי קצת לפני ובזמן הקורונה לפי המיינסטרים הלטיני שמעתי מלא אמנים למדתי אותם וראיתי איך שמשתפים פעולה אפשר להגיע לה לצלחות הרבה יותר גדולות

נתקלתם בקשיים בדרך?

מבחינת קשיים אין ספור קשיים ואנחנו עסוקים בלמצוא פתרונות מאשר לחפש קשיים אנחנו עסוקים בליצור ולנצח את עצמנו כל יום מחדש יש לנו שאיפות גבוהות להופיע בכל מקום בארץ ולהגיע למצב שאנחנו מופיעים בעולם ובעיקר משתפים פעולה עם אמנים מחו"ל

וכרגע עדיין חווים את הקשיים ?

לקח לנו זמן לתאם חלומות להציב יעדים אנחנו כל יום מחדש מחכים להגדיל את הצוות וליצור עוד הזדמנויות לכולם ולעזור לכולם לעבוד ביחד לחשוב ביחד כדי ליצור בהרמוניה שתעזור לכל אחד בפרט בסופו של דבר.

ובכל זאת, גדלת בבת ים וכיום מתגורר באזור איך בכל זאת הגעת להקים את הלהקה דווקא בפריפריה ?

לגבי עיניין הפריפריה בתור מישהו שגדל במרכז אני מרגיש שהרבה יותר קשה לפרוץ במרכז כי המבחר פה הוא עצום של אמנים כל דייר רביעי בתל אביב הוא אמן כזה או אחר אבל היום ב2022 הכל שונה הכל עבר למדייה ולאינטרנט וזה לא כמו פעם שאנשים היו חיים בבועה אתה יכול לשבת היום באיזה מרתף באופקים ולגלגל מליונים זה דור שונה היום

מה הציפיות לעתיד?

אני מאמין בכל אחד ואחד מאיתנו ואני מאמין שאנחנו נגיע רחוק בתור צוות תודה רבה לכם על ההזדמנות לשמוע את הקול שלנו."

ובכל זה כמובן שאי אפשר לשכוח את הצלע הנשית בהרכב שהצרפותה השלימה את ההרמוניה בפרויקט והפכה את להקת  לדבר החם שהיא כיום

"מאי ״קולומביאנית״ אלבז, בת 24 מאשדוד

זמרת-יוצרת, מלחינה, מחברת ומבצעת.

איך בעצם הגעת לעולם המוזיקה ?

החלום הכי גדול שלי הוא להופיע כדי לשמח אנשים, לשמוח איתם, לגרום להם לחייך וליצור איתם כימיה מטורפת שגורמת לאדרנלין בכל הגוף!

מבחינתי ההצלחה נמדדת בדיוק בזה, בקשר ישיר שהאמן מצליח לפתח עם הקהל ולשם אני שואפת

ואיך הגעת להצטרף לפרויקט הלא כל כך שגרתי הזה?

לפני שנתיים בערך, בר השמיע לי חומרים שעבד עליהם והציע לי להצטרף לצוות עם גדי ואורן, אחרי ששמעתי את מה ששלח הרגשתי שהשילוב של כולם יחד יכול ליצור גוון ייחודי ומיוחד במוזיקה הישראלית.

את השירים אנחנו מקליטים בבאר שבע אצל אורן באולפן ובואו נגיד ששם כל הקסם מתחולל "

אז מאי איפה נוכל לראות אתכם מופיעים בקרוב?

מסתבר שזה יותר קרוב מתמיד, ההופעה תתתקיים הערב בשעה 21:00 בפסטיבל סמילנסקי בבאר שבע.

כל צוות ״קולורידוס״ יהיו יחד איתי על הבמה, הולך להיות שמח, מקפיץ, מרגש ואין יותר מאושרת ממני שהחוויה הזו הולכת להיות עם אנשים שהם הרבה מעבר לשותפים לעבודה, הם בשבילי לא רק צוות ״קולורידוס״ אלא ״משפחת קולורידוס״.

אז בלי תירוצים! היום אתם באים! נתראה 😉

וכמובן שחוגגים יום הולדת לנסיך שלנו אורן כץ בנוסף לחגיגת השקה לשיר החדש של קולורידוס עם מור מזרחי "לא רוצה לדעת".

פרסומת

קטגוריות

תגיות

תפריט נגישות