fbpx
Connect with us

כללי

יום המעשים הטובים: קופת החולים כללית מחוז דרום במבצע למען הקהילה

כ-300 עובדים ועובדות כללית מחוז דרום יצאו להתנדב ולעשות טוב בלמעלה מ-50 מוקדים שונים בכל רחבי הדרום.

נגב ניוז

Published

on

עובדי ועובדות כללית מחוז דרום נרתמו החל מאתמול ובשמחה, לסייע ולעשות טוב לרגל יום המעשים הטובים בשלל פעילויות שיזמו ומקיימים בשעות אלה בכל רחבי הדרום.

יום המעשים הטובים הוא יום עולמי המאחד יותר מ-108 מדינות לעשייה למען הזולת והסביבה ומאפשר לכל אחד ואחת לעשות טוב בדרכם. היוזמה החיובית נולדה לפני כ– 15 שנה וסוחפת אחריה מאז אנשים וארגונים רבים ברחבי העולם. ביניהם עובדי כללית, זהו יום שיא לעשיית טוב ותרומה לקהילה ולסביבה.
אמש הגיעו האחיות ממרפאת כללית ברנע באשקלון לבתי מטופלי המרפאה הוותיקים ולנצל את היום כדי ל"חגוג" להם ולהן יומולדת, האחיות ביקור את כל המטופלים שהגיעו לגיל המכובד 95- 100 והעניקו פרח לכל קשיש. כוכבי יום ההולדת התרגשו מאוד מהמחווה ובעיקר מהביקור הידידותי. הבוקר כאמור הגיעו מאות המתנדבים למוקדים השונים, בדימונה הובילה סיגל הרוש ממרפאה ב׳ את הפעילות למען קשישי העיר בבית אפריים שכללה הרצאה למניעת נפילות ופינוקים לארוחת בוקר הקשישים במקום שמחו בעיקר על הביקור והזמן יחד. הלן הגואל, גם היא תושבת העיק עובדת כללית הובילה יחד עם הצוותים איסוף מזון לנזקקים. בשדרות הצטרפו הצוותים לגמ"ח המקומי וארזו חבילות סיוע למשפחות נזקקות, בבאר שבע התפרסו הצוותים בשני מרכזי הקליטה בעיר, כך גם בבית יציב שם נמצאים ילדי הפליטים והעבירו איתם כמה שעות של משחקים, איפור גוף והפתעות. עובדות ועובדי מחלקת התפתחות הילד בעיר הגיעו לגן אלי"ע לילדים לקויי ראייה והעבירו פעילות מיוחדת ומותאמת שהכינו עבורם. בקריית גת ביקרו הצוותים בהוסטל בעיר ושיפצו יחד עם הדיירים את המקום, משם המשיכו למועדון לקשישים והכינו ארוחת בוקר מפנקת לשוהים בו.
מרינה באס, מנהלת משאבי אנוש במחוז דרום מציינת: "בכל שנה מקפידים עובדי ועובדות כללית בדרום להשתתף ולקחת חלק ביום החשוב, גם בשיאו של המאבק, שטרם הסתיים במגפת הקורונה, חשוב לנו לעצור, לפחות ליום אחד ולתת, בדרכים נוספות. התנדבות היא ערך עליון וחשוב מאין כמוהו במחוז, בימים אלה אנו נרתמים גם למען הפליטים מאוקראינה ואני מברכת את העובדות והעובדים שבחרו להתנדב ולסייע ביום הזה ואת הצוות שמנצח עליו באהבה גדולה״.

בחודש האחרון, בהובלתה של מרכזת הפעילות בארבע השנים האחרונות, יפית ינון, רכזת האחריות החברתית במחוז, יחד עם צוותים מכל מנהלת ומטה, מתכננים את הפעילות ומגייסים תרומות לקראת היום החשוב לחברי וחברות הקהילה איתה הם נפגשים ביום יום במרפאות. מאות המתנדבים והמתנדבות התייצבו כבר אתמול והיום בשעות הבוקר המוקדמות בלמעלה מ-50 מוקדים שנבחרו השנה, כדי לשפץ, לשתול, להעביר הרצאות ופעילויות בתחומים מקצועיים ובעיקר כדי לעשות טוב.

מנהלת המחוז חדווה אמונה הגיעה והשתתפה בחלק מהפעילויות במוקדים השונים ואמרה ״הקהילה והנתינה לקהילה הן בראש מעייננו ובמשך כל השנה. יום המעשים הטובים הוא הזדמנות לצאת החוצה ולעשות למענה ולמען הזולת בדרכים נוספות. רוח ההתנדבות של עובדות ועובדי הכללית בדרום מרגשת בכל יום מחדש ואנחנו מודים על הזכות להעניק מעבר לשירותי רפואה וטיפול גם היום, ובחפץ לב״.

פרסומת

קטגוריות

תגיות

תפריט נגישות